A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Ukrajina - Diskuze

Původní dotaz

Zvyky

17.10.2008 08:50:14 | Renata
Renata
Chtěla bych upozornit na jeden zvyk ,který by si čech mohl vyložit jako ukrajinskou nevychovanost :-D U nás je zvykem při příchodu návštěvy nabidnout kávu,tam je tomu naopak...kávu vám podávají až před odchodem...kdy to poznají ,že budete odcházet?nepoznají to musíte poznat vy ,že máte odejít :-D :-D :-D :-D :-D :-D po dobu návštěvy podávají několik druhů teplých jídel.....začíná se vývarem(většinou),potom je to maso s podlivou a bramborová kaše,dále je to tokan(kukuřičná krupice se špekem a syrem,zjednodušeně napsáno),potom jsou to holubce(zelné záviky s masem a rýží) a potom nesou sladké a to je doba si říci o kávu :-D :-D :-D :-D

Tento jídelniček se může kraj od kraje měnit,to je jasné....toto platí většinou na zakarpatsku..........ale princip je stejný

joooooo a kávu ,,turka,,moc nečekejte..........dobrá silná rozpustná káva v pidi hrníčku......no presso je velké :-D :-D :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Marishka1402 29.08.2011 14:12
Re: Okurky  

Dobry den, jen bych rada podotkla, ze jak se rika jiny kraj a jiny mrav. Ja pochazim z Nikolajeva, a u nas se adzika nikdy nedavala pod maso natoz na peceni, byla vzdycky jako "omacka" k masu spis nez na peceni masa...a o houbech v adzice take slyslim poprve...na to jak mam rada houby tak v adzice by je asi nesnesla...
a co se tyce okurku, tak me osobne vice chutnaji ty slane nez ty ceske bez chuti...sice je take snim, ale neni na nich nic k vychvalovani, to je muj nazor teda...

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Renata 20.05.2009 13:47
teplota  

já zase má zkušenosti s alkoholem taženým přímo z mražáku

• Anonym (1)
albert z Nenovic
20.05.2009 13:14 89.102.89.***
RE: re: okurky  

Teplota konzumovaného alkoholu...velice mě překvapilo,že nápoje jsou nevychlazené.Šampáňo by prý nepěnilo.Když jsem pak prosil,aby pivo dávali vychladit,tak v něm plavala ledová tříšť.Mimochodem - velmi dobré pivo je Oboloň.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
irinka 17.03.2009 17:42
RE: RE: RE: RE: re: okurky  

Tak když je řeč o tvarůžkách-manža mi vyprávěl, že když tady byl cca měsíc šel si koupit svačinu a koupil si tvarůžky,když je rozbalil,myslel že se pozvrací a chtěl je jít "reklamovat" jako zkaženej sýr. Tímhle mě vždycky pobaví. Jinak naštěstí nejí chleba ke všemu, ale když máme na návštěvě jeho sourozence a švagrová vaří nějaké ukrajinské jídlo chleba nemá šanci vydržet do druhého dne

Renata 15.03.2009 14:29
RE: RE: RE: re: okurky  

:-D :-D za 11 let žití ve společné domácnosti,jsem snad chleba ze stolu nesklidila :-D :-D :-D jen vždy dala čerstvý a zakryla sáčkem :-P :-P :-P :-P :-P :-P ted volal švagr ,že veze z domu nějaké papání,tak jdu udělat místo ve špajzu :-D :-D :-D

jirstr 15.03.2009 10:33
RE: RE: re: okurky  

Renato, ono to asi bude všude skoro stejný. Měli jsme tu půl roku kamaráda z manželčiny vesnice, a i když s náma normálně každodenně jedl, zvyk jíst chleba i k suchým kolínkům mu zůstal.

• Anonym (1)
Renata 15.03.2009 09:44
RE: re: okurky  

:-D :-D :-D :-D jistr...si mě pobavil..popisuješ to jako by si patřil do naší rodiny :-D :-D :-D chleba ke všemu a zásadně smrdící tvarůžky neukazovat ani na obrázku :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

jirstr 15.03.2009 09:13
re: okurky  

Hezký den vespolek a omluvu, že se vám montuju do zanícené debaty o žrádle. Nicméně musím z vlastní zkušenosti přiznat, že okurky ani rajčata ani mně k srdci a chuti nepřirostla. Ač jsem si vždycky zakládal na tom, že nejsem vybíravý a sním cokoli, tak z ukrajinských jídel mi mnohdy není nejlépe. Speciálně ryby, o kterých se už i moje žena naučila přede mnou mluvit jako o syrových, byly z počátku mých návštěv na Ukrajině zdrojem nechápavého neporozumění a řekl bych, že mnohdy i pohrdání. Párkrát jsem se pokusil pohostit tchýni a tchána českým jídlem, ale když si ke guláši přikusovali soletku, k vepřoknedlozelo vyndali ošatku chleba a k řízkům s bramborama tchýně přinesla nakládané slané okurky a nakládaná rajčata, vzdal jsem to. Jinak souhlasím s názorem na turisťák, vysočinu a lovečák. Absolutně jsem neuspěl s moravskými okurkami a olomouckými syrečky. A co mě ještě pravidelně dostává je teplota konzumovaného alkoholu. Jsem sice téměř abstinent, ale horilku, sovětskoje igristoje, vodku atd. si raději dám vychlazené, což příbuzní mé ženy neznají. A pan Pávek by se svým pivem a sedmým schodem také neuspěl. Jo a zabíjačka!?! Tam by se čeští ochránci zvířat vyřádili.
Mimochodem není to ta "jiná země" a "jiný mrav"? Osobně bych povinně poslal všechny Čechy na Ukrajinu, aby se naučili pokoře, skromnosti, pracovitosti a toleranci.

• Anonym (1)
irinka 05.03.2009 16:49
RE: RE: RE: RE: RE: Okurky  

tak to jsem ráda že v tom "nelítám" sama :-D

Renata 03.03.2009 17:18
RE: RE: RE: RE: Okurky  

irinko..tak ten si vozíme taky a ještě kozáckou hořčici s křenem a dětem kečup ,,nežnij,, :-D :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu