A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Ukrajina - Diskuze

Původní dotaz

Ukrajina je nebezpečná!!!

02.08.2009 11:32:05 | Laďa B.
Laďa B.
Toto téma je určené především pro ty, kteří chtějí cestovat na Ukrajinu a všude kolem sebe slyší, jak je tam nebezpečno. Mně a mojí rodině už to připadá směšné. Já jsem letos s rodinou cestoval na Ukrajinu již podruhé. Byli jsme až u Černého moře a projeli i celým Moldavskem. Můžu říci, že Ukrajina je krásná a velká země a jsou tam super lidi. Pokud vás něco zajímá, tak vám klidně odpovím, pokud to budu samozřejmě vědět. Taky vám možná hodně napoví moje videa, které jsem na Ukrajině natočil a vložil na YouTube. Tam si akorát zadáte: ukrajina z auta 2009 a je to. Přeji všem krásný den.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Miloslav Slambor
12.03.2014 01:36:05 80.251.250.***
Re: Návštěva Ukrajiny  

V tom mate pravdu ze je tam lepe jak tady.Lidi jsou tam pratelstejsi a je tam vic bezpecno.Taky bych zil radsi tam jak u nas.

Jiří Novotný
09.03.2014 03:17:00 46.149.119.***
SETKÁNÍ PROTI OKUPACI UKRAJINY  

KAŽDOU STŘEDU A NEDĚLI 17,30hod NÁMĚSTÍ SVOBODY BRNO

PROSÍM POMOZTE ZASTAVIT AGRESORA
OKUPANTI NEUZNÁVAJÍCÍ HRANICE SOUSEDA NEUZNÁVAJÍ ŽÁDNÉ HRANICE
JAK BYLO VÁM, VAŠIM MATKÁM A OTCŮM V ROCE 1968
VZPOMEŇTE A POMOZTE PROSÍM

• Anonym (8)
  • Anonym (3)
shmaic
29.11.2013 10:12:23 94.242.106.***
Re: Ukrajina je nebezpečná!!!  

policajti jsou zlí, ale jinak super.

zakarpatska.blogspot.com 8-)

• Anonym (13)
Vendula
07.09.2013 17:37:31 188.75.168.***

Dobrý den,
mohu se zeptat podle čeho soudíte, že je tam lépe než tady u nás v ČR.
Děkuji za odpověď.
V.

• Anonym (4)
manmir
05.09.2013 17:30:20 90.176.117.***

Ano.Ukrajina je krásna.Jezdím tam už 14roku na dovolenou na kole a je to supr!!!Mám tam už spoustu známých.Vřele doporučuji.

• Anonym (7)
  • Anonym (16)
bobesw
23.06.2013 08:54:37 82.145.209.***

na ukrajinu jezdím už půl roku jen tak na víkend a docela uvažuju že tam jednoho dne zůstanu. Je tam líp jak tady :)

• Anonym (1)
  • Anonym (6)
KarelAntonin 11.03.2013 16:34:37

Tak si měl říct že jo že klidně. Zkoušeli to na mě několikrát, ale v pohodě. Pak jsme si hezky pokecali.

Neregistrovaný uživatel
07.03.2013 00:00:31 178.18.77.***

mna zastavili policajti a vraveli mi ze ked nezaplatim pokutu tak idem s nimi na policiu...a ze tam budem do rana....

Milan
11.03.2012 16:15:38 194.228.223.***

Někteří lidi blbě kecají když přijde řeč o Ukrajině. To z nich asi mluví zavist že Ukrajinky jsou hezčí než Češky :), ale taky hloupost a světa neznalost. Ukrajině u nás dost pokazili pověst lidi co byli jenom v Užhorodě, jen vočumovat a dál už nebyli. Ukrajina je velká a krásná země, dobří lidi, hezká města a možná nejhezčí baby na světě. Myslím si že Ukrajina má nejlepší časy teprve před sebou, na rozdíl od západní Evropy.Byl jsem tam jenom 4 dny ale pojedu tam zas a ne jednou. :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Simeone 31.07.2011 21:19:59

Narazil jsem na toto fórum, dovolím si napsat příspěvek. Na Ukrajinu a do Moldávie jezdím služebně několikrát ročně, takže mám celkem dobrý přehled především o věcech týkajících se práva, legislativy, práv občanů apod.
K pokutám na Ukrajině - ani já jsem se jim nevyhnul, ale pravdu říct, dostal jsem jim vzhledem k počtu najetých kilometrů zde relativně málo. Jezdím v černém BMW 525 D, r. 2005 se slovenskou SPZ okresu Trebišov, přes den normálně svítím, i když to není povinné. Jezdím sem za obchodem, ne jako turista, chovám se naprosto přirozeně zvyklostem z ČR. Policie mě čas od času zastaví, několikrát něco zkoušeli, ale je potřeba znát svá práva.

1) POVOLENÁ RYCHLOST v obci 60 km/h v obci, 90 km/h mimo obec - ovšem jedna zásadní věc - na Ukrajině je 20 km/h TOLERANCE. Tento fakt cizinci většinou neví. Znamená to, že mimo obec můžete jet 110 km/h a v obci 80 km/h. Pokud Vám bude policista tvrdit, že v úseku s max. rychlostí 70 km/h (např. táhlý kopec na obchvatu Užhoroda směrem k SK hranici) jste jeli 80 km/h, nedejbože 90 km/h, upozorněte ho na tento fakt. Pokud bude rozumný, tak Vás nechá jet. Kdyby ne, trvejte si na tomto faktu.

2) POKUTY nemůže policie vybírat v hotovosti, ale vypsat Vám záznam o dopravním přestupku (štraf). Tento musíte následně v bance zaplatit a s potvrzením přijít na policii, aby Vás vymazali z databáze. Je možné, že policie Vám bude za smyšlený dopravní přestupek chtít dát pokutu. Vyptá si úplatek 100 UAH, přičemž Vy, jelikož víte, že jste se ničeho nedopustili, zaplatit odmítnete. Začnou vyhrožovat "štrafem", tj. záznamem. NEBOJTE SE A NECHEJTE ZÁZNAM VYPSAT! Většina policistů se na to posléze vykašle a nic vypisovat nebudou, vrátí Vám doklady a pustí vás.

3) NIC NEPODEPISUJTE! Kdyby náhodou k tomu došlo a záznam Vám opravdu vypsali, jednak ho vypíšou ručně, tudíž tomu stejně rozumět nebudete a i kdyby ano, ničeho jste se nedopustili. Pokud budou tvrdit, že musíte podepsat, nemusíte. Nemusíte vůbec nic. DOKLADY VÁM ZABAVIT NEMŮŽOU. Ani od auta, ani pas nebo něco jiného. Policie vám bude tvrdit, že máte do záznamu napsat "nesouhlasím" a toto podepsat. Odmítněte i toto. V případě, že odmítnete podepsat, policie musí najít 2 svědky (nepolicisty), kteří pod záznam napíší, že incident se stal tak, jak policie popisuje a toto vč. svých identifikačních údajů podepsat. Pokud to bude v noci někde mimo město, těžko nějaké svědky budou hledat. Pokud je najdou - mně se to stalo - postup je následující:

4) MODELOVÝ PŘÍPAD aneb když narazíte na debily. Jak jsem již zmínil výše, s policisty na Ukrajině mám většinou normální zkušenosti. V létě 2010 jsem byl s kamarády na Ukrajině, tentokrát soukromě za rekreací. Při návratu z Oděsy mě v Užhorodě zastavil v noci dopravní policista (celý v bílém mundúru), že jsem měl projet křižovatku na červenou. To jsem samozřejmě odmítl, načež mě zavolal k sobě do vozidla. Zde mi sdělil požadavek 20 UAH za každého člověka v autě, tj. 80 UAH. I kdyby chtěl 5 UAH, nedám mu je, jelikož jsem nic neudělal. Bylo mi řečeno, že mi vypíše "štraf" (záznam). Řekl jsem mu, že v pořádku, nemám s tím problém. Po asi 15 minutách si mě zavolal, že je to vypsané a mám to podepsat. Řekl jsem mu, že tomu nerozumím a nepodepíšu to. Tvrdil mi, že musím, případně mám napsat, že nesouhlasím a pod to to mám podepsat. Řekl jsem, že určitě nepodepíšu nic a potřebuju vrátit doklady, jelikož jedeme na diskotéku a děvčata na nás čekají :-) Zavolal k sobě tedy 2 kolegy, kteří na chodníku odchytili pár lidí a mezi nimi našli 2, kteří byli ochotní podepsat, že jsem jel opravdu na červenou a že to viděli. Poučil jsem ho o svých právech a povinnostech s tím, že jsem si z dovolením opsal jeho číslo a informoval ho, že budu o celé záležitosti informovat jak český konzulát ve Lvově, tak slovenský (mám i slovenské občanství) v Užhorodě. Dal mi kopii záznamu, vrátil doklady a jeli jsme pryč.

5) V případě, že "štraf" podepíšete a nezaplatíte do 14 dní, budete muset zaplatit 2 násobek pokuty (je to v tom záznamu ostatně i napsané). Pokud přesto nezaplatíte, zkasírují Vás při další návštěvě Ukrajiny na hraničním přechodě. V případě, že nepodepíšete, celá věc se odkládá, jedná se o nepodložené tvrzení ze strany policie. V případě, že nepodepíšete a podepíšou 2 svědci, bude se konat soud, na který MUSÍTE být předvoláni. Jelikož ale uvedete adresu v ČR, hodí celou věc do koše - nikdo Vás kvůli překročení rychlosti z ČR na Ukrajinu předvolávat nebude. Já jezdím na Ukrajinu dál, nic jsem neplatil a na hranici jsem problémy nikdy neměl.

6) CHOVEJTE SE K POLICISTŮM SLUŠNĚ. Nemá smysl chovat se arogantně a povýšeně, i když se tak chovají oni. Je potřeba být klidný, znalý svých práv a neústupný. Pokud jste opravdu něco porušili, nasypte si popel na hlavu a zkuste se s nimi dohodnout, taková standartní sazba je 100 UAH, tj. 10€. Určitě jim nedávejte víc než 200 UAH, to by jim žádný Ukrajinec v životě nedal. Jak jsem již napsal, většina mých zkušeností je pozitivních. Několikrát se mi stalo, že jsem jel rychle, ale nakonec jsem to usmlouval úplně bez pokuty. Pochválil jsem jim hezkou cestu, že mají hezkou zemi atd. Výjimkou je ovšem Zakarpatí, kde jsou většinou policisté hlupáci a jako cizinci Vám nic neodpustí. Pokud jste ale v právu, nikdo Vám na Ukrajině nic nezmůže.

Pokud by Vás něco zajímalo, zeptejte se.

Petr

• Anonym (17)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu