A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Ukrajina - Diskuze

Původní dotaz

Mentalita Ukrajinců a Rusů

28.03.2011 15:08:12 | Laky
Laky
Již mnoho bylo napsáno v diskusních příspěvcích o Ukrajincích a jejich mentalitě. Obecně se snad dá říct, že Ukrajinská mentalita je příbuzná, či podobná té České. To zde však rozebírat nechci. Zajímá mne mentalita Ruská.
Někde jsem četl nebo slyšel, že mentalita Ruských žen se od mentality Ukrajinských žen velmi liší. A tedy pokud si Čech vezme za ženu Rusku, vezme si velmi mentálně odlišného člověka, než kdyby si vzal Ukrajinku. Proto se ptám na konkrétní odlišnosti mentality Rusů (Ruských žen) oproti Čechům.
Děkuji za odpovědi a příspěvky L.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
29.11.2017 15:48 82.113.32.***
Re: Dmitriova Natalia  

slecno Dmitriova ,
velice me zarazi oznaceni Ruske federace jako mírumilovná a laskyplna zeme. Tato země jede tezce v autoritarskem rezimu , ktera se jen tvari jako demokracie, aby uspokojila podobne smyslejici lidi jako vy , ze ziji ve velke mocne a mirumilovne zemi.Temto lidem je jiz od ranneho detstvi vsugerovan nazor jak je Putin a celkova Ruska federace nejlepsi a nejmocnejsi. Bohuzel tito lide jsou natolik ovlivnovani , ze pak nejsou schopni ani v pozdejsim veku preanalyzovat svuj nazor. Ne nadarmo se rika "stareho psa , nove kousky nenaucis". Ja sama jsem puvodem napul ruska-ceska (20 let), ale na rozdil od vas jsem se zrejme nastala obeti manipulace RF

Neregistrovaný uživatel
07.10.2017 09:19 89.176.107.***
Re: Dmitriova Natalia  

Když upřímně, tak upřímně. Toto je cestovatelský server, tak jen o cestování. Jako odpad se chovají v turistických destinacích všichni ze zemí bývalého Sovětského svazu (proto je budu dále nazývat rusáky)- bez rozdílu. Existují hotely, např. v Egyptě, které se chlubí tím, že tam rusové nesmí a tyto hotely jsou zejména německými turisty velmi vyhledávané. Tuším, že cca 2 roky rusáci nesmí do Egypta a všichni vám potvrdí, že je to oáza klidu a pohody. Jo Tunis, ten mají rusáci povolený - zejména hotely All Inclusive - to rusáci milují - od rána "na plech" a v jídelně to vypadá jako v Chánově po sociálních dávkách. Nehovořím o předbíhání ve frontách a řevu v nočních hodinách. Fakt mne dostává, když rusák říká o Ukrajincích, že je to odpad... Přečtěte si recenze hotelů - každou chvíli tam někdo kritizuje, že hotel je plný rusů a chovají se jako dobytek. Takže se umravněte, sežeňte nějaký grant a dávejte lekce svým spoluobčanům jak se mají civilizovaně chovat na dovolené v 21. století. Vždy, když potkám na dovolené vaše spoluobčany vytočím se na Gorbačeva, že vám povolil cestovat. Za Brežněva byl ve světě klid, rusáci jezdili na Jaltu a Krim, tam se opíjeli a obtěžovali jen zase rusáky.

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
07.10.2017 02:00 46.135.25.***
Dmitriova Natalia  

Upřímně? Jsem Ruska a podle mě je Ukrajina odpad. Poznala jsem jednu ukrajinskou "kamarádku". Do tý doby dokud mě nezačala využívat a soutěžit semnou. Shazovala mě a prostě ze sebe dělala bůh ví co. Já tu žiju od desíti let (teď mám dvacet) ale někdy si i na ten rok dojdu za rodinou. Rusko je velký a dle mýho mocný stát. Ukrajina nám nesahá ani po kolena. Tolik lidí ukrajinských znám, a tolik nepřátel nemám nikde jinde. Jsou to falešní lidé bez ochoty pomoct anebo být nějak milý. Naši chlapy ale zas moc pijí. To mě štve... Proto si žádnýho chlapa z ruska brát nebudu. A ani z česka anebo slovenska! Jsme opilými státy :D je to pravda, co si budem. Neřikám že je to všude stejně. Ukrajina je otřes - rusko na úplně jiné mentální úrovni. Je jen na vás jestli preferujete chudou, sprostou, nechutnou a falešnou zem jako je Ukrajina anebo Mírumilovnou, sem tam i sprostou, ale určitě ne tak jak ukrajinci, a láskyplnou zem jako rusko. Neřikam že jsme tu všichni svatoušci ale taky neřikam že jsou na ukrajině samý zlý lidi. Všude je to jinak, ale všude toho máte víc a míň. U nás toho opravdu najdete míň.

• kulatyctverec
  • Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
16.05.2017 15:55 37.48.37.***
Re: Mentalita Ukrajinců a Rusů  

Vypadá to na hoooodně subjektivní dojem. Sorry, že jsem to nedočetl, je to moc dlouhý... Nemyslím si, že by se Češi měli učit od přistěhovalců. Podle mě migranti by měli respektovat místní tradice a se snažit integrovat! :-|

Neregistrovaný uživatel
30.01.2017 14:14 147.33.10.***

Já osobně si myslím, že rozdíl v mentalitě je. Od 7. třídy základní školy až po ukončení vysoké školy v Čechách jsem měla možnost pozorovat a stmelovat se s Čechy. Jsem ale Ukrajinka a rozhodně si myslím, že rozdíl mentalit je dost markantní. Jako Ukrajinci se máme čemu od vás učit, ale i vy od nás. Mentalita Ukrajinců, nebo aspoň většiny těch, co bydlí tady v ČR, je bohužel založená na slovu MÍT, kdežto vy Češi se v životě snažíte někým BÝT. Nechci tím v žádném případě tvrdit, že Ukrajinci jsou lakomí po penězích a nezajímají je žádné jiné hodnoty, ale většina z těch, co jsou tu, přijeli sem primárně s cílem si vydělat a jen malé procento se pak usadí a žije tu plnohodnotný život. Respektive ten proces přechodu je velmi pomalý. Ukrajina je pořád ještě chudou zemí, proto i její národ nikdy neměl dostatek prostředků na to, aby dosáhl nějaké míry stability a spokojenosti, avšak přesně tyhle faktory národ sjednocují a nutí je vzájemně si pomáhat jak v rámci rodiny, tak blízkých a přátel. A myslím, že zrovna tyhle hodnoty Čechům chybí. Ukrajinci rádi šetří, tak zvaně na černý den, kdyby náhodou se něco stalo, což je taky odlišuje od Čechů. Jsou velmi, velmi obětaví. Jsou schopní celý život tvrdě pracovat a odepřít si všechno na světě pro své děti. Všechno to jsou pozůstatky právě vlivu komunismu, kdy nebylo nic, ani naděje ani šance na lepší podmínky, což zase souvisí s mírou stability a spokojenosti. V tom je mentalita Ukrajinců dost odlišná, v neustálém pocitu ohrožení a nejistoty. Vliv komunismu se podepsal i v podobě negativních vlastností, jako je třeba pohrdavost, závist a přetvářka. Snaha vypadat nebo mít něco, co nemá můj soused, být v nějakém směru lepší než ostatní, ale jen na pohled. Ale to si myslím že je problémem nejen Ukrajinců ;-) Dále co se týče rozdílu výchovy a mentality, chyba výchovy se časem dá napravit, kdežto mentalita se velmi těžko změní. Proto nepleťme si mentalitu a výchovu. Obecně ale si myslím, že Češi si víc rozumí s Ukrajinci kvůli tomu, že jsou jednoduše blíž k sobě než Rusové. Je to banální, ale nějaký díl pravdy na tom bude. Co se týče Rusů, tak s těmi moc zkušeností nemám, ale myslím, že mentálně (cíle, hodnoty, počiny) jsou na tom ještě trochu jinak, než Ukrajinci. Proto si s nimi Čech rozumí hůř. Doufám, že jsem nikoho svým příspěvkem neurazila, nebyl to můj účel. Taky všechna tvrzení jsou založená na mých vlastních pozorováních a nemusí být obecnými pravdami, je to jen můj názor a pocit :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
Neregistrovaný uživatel
15.12.2016 12:21 84.246.166.***
Re: Luboš Hero  

TAK MUZU RICT ZE UKRAJINSKY NAROD JSOU PRASATA!!!!! BYDLIM V RODINNEM DOMKU, KDE BYDLIM S PRITELEM, MY JSME CESI, OSTATNI SOUSEDE JSOU UKRAJINCI, TAKZE JESTLI JE NORMALNI NECHAVAT NA PRACCE VLOZKU,KDYZ SEROU-JINE SLOVO PRO NE NEMAM, NEUKLIZEJ TOALETU, PRY MAJ RADI SPINU A JSOU MLADY, UMYVAT NADOBI NEUMI, PROC??? JEDNA MI ODPOVEDELA ZE UKLIZET NEBUDE, NENI OD TOHO ZAPPLACENA A BY TADY UKLIZELA ZADARMO, TAKZE HUSTY, COO???? MA JESTE NEKDO NEJAKY NAZOR, CI OTAZKU? RADA ODPOVIM

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
23.09.2016 18:29 213.226.233.***
Luboš Hero  

Ahoj,pracuji ve firmě která zaměstnává hodně Ukrajinců - ženy a muže,Bulharů,Moldavance a další národy.Pro Ukrajince jsme lenivý národ. Nechci nikoho pytlovat ale ohledně čechů,je pravda že jsme fakt lenivý. Převážná část Ukrajinců - mužů opravdu honí hodiny.Znám spoustu Ukrajinců a je fakt že jen málo z nich jsou poctivý a pracovitý.Většina Ukrajinců - mužů hledá češky ale jen za účelem sexu.Souhlasím z názorem že je to o lidech a né o národech.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
15.06.2014 16:29 77.48.99.***

Jste opravdu psychopatní český nacionalista, až nejsem Ukrajinec nebo Rus, tak jejich mentalita je lepší, týká se to jejich rodinných vztahů a vůbec chování... Chtěl bych vidět nás Čechy, jak bychom vítali ukrajinský zájezd... Ovšem na Ukrajině nás tak vítali a hostili, jak nikde jinde. Je pravda, že záleží na lidech, ale oni mají něco, co my nemáme. Možná ve mne nějaká ta ukrajinská krev bude, když moje prababička byla Ukrajinka z Mukačeva a sloužila v Rakousku, kde porodila moji babičku :)

• kulatyctverec
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
09.02.2014 14:08 188.75.168.***

Ano, mentalita každého národa je jiná. Češi, Slováci, Ukrajinci, Rusové....my všichni jsme Slované, ale přesto mentalita každého národa je trošku jiná. Je třeba rozlišovat mentalitu národa a povahu člověka jako jedince - hodně záleží, v jaké rodině vyrůstal, v jakém prostředí žil, jak a k čemu ho rodiče vedli apod.V každém národě se najdou dobří a špatní lidé a je úplně jedno jestli je to Čech, Ukrajinec nebo Rus. Mně, jako manželce Ukrajince, je úplně jedno co se o Ukrajincích povídá, důležitá je povaha daného jedince... :-)

• Anonym (65)
Neregistrovaný uživatel
09.02.2014 10:20 81.201.55.***

Koukam ze co clovek to nazor, byt je mylny nebo zcestny...
S tou krvi jste me pobavil a dalsich par veci jsou taky smesne.
Prezentujete chovani jedince jako chovani celyho naroda. Totalni vymysl.

• Anonym (41)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu