A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Ukrajina - Diskuze

Původní dotaz

Mentalita Ukrajinců a Rusů

28.03.2011 16:08:12 | Laky
Laky
Již mnoho bylo napsáno v diskusních příspěvcích o Ukrajincích a jejich mentalitě. Obecně se snad dá říct, že Ukrajinská mentalita je příbuzná, či podobná té České. To zde však rozebírat nechci. Zajímá mne mentalita Ruská.
Někde jsem četl nebo slyšel, že mentalita Ruských žen se od mentality Ukrajinských žen velmi liší. A tedy pokud si Čech vezme za ženu Rusku, vezme si velmi mentálně odlišného člověka, než kdyby si vzal Ukrajinku. Proto se ptám na konkrétní odlišnosti mentality Rusů (Ruských žen) oproti Čechům.
Děkuji za odpovědi a příspěvky L.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.09.2018 08:50 176.114.240.***
Re: Dmitriova Natalia  

Nu,asi ses to zasloužila. V čem je rozdíl moudrého člověka od hlupáka, A v tom,že moudrý řekne,za to si mohu sám. A hloupý obvinuje kde koho. Tak to je i s tebou,ty nadhéro

Neregistrovaný uživatel
21.06.2018 16:44 31.31.226.***
Re: Mentalita Ukrajinců a Rusů  

Respektovat místní tradice a snažit se integrovat? To ale nedělají! Jedí český chlebíček, využívají všeho co se jim nabízí a opovrhují Čechy... Faleš jim kouká z očí, neupřímnost i zrada. Bydlela jsem s ukrajinkou na pokoji v ubytovně pro zaměstnance určitého podniku. Z její strany cílená manipulace byla zjevná... Když jsem byla charakterově silnější, tak přestala se mnou kamarádit. Vypěstované ego mají, hodně si o sobě myslí, ovšem je to jen v jejich hlavách. Taky kupovala z druhé ruky, všechno už používané, laciné. Když dojedla - neuklidila po sobě talíře a příbor taky nepoužívala. Bez ostychu používala mé věci. Spíš by mě zajímalo: dělají pracovní agentury zdravotní vyšetření těchto lidí? Jezdí si tu akorát spravit fasádu a ještě zvýšit své ego! A jak rádi by nám, i když jsme v rodné zemi, rozkazovali!!!

Neregistrovaný uživatel
01.06.2018 13:19 217.75.221.***
Re: Luboš Hero  

No, jo, mám známého ten je ubytovává v bytě dva jedna. Jezdí jich tam několik a několikrát do roka.. být mu devastují, nic neuklízí,neumyji, někteří házeli toaletní papíry vedle záchodu do kýble, atd... a size za ta léta,co si udělali ubytovnu pro sebe a další své známé, je být hrozny, špinavý fuj. Pan co pronajímá pokoj a lavici na chodbě, nechodí,je to invalida, když od nich chce byt dát dohromady, tun. Vymalovat, kupit novou lednici, vysavač, z burzy atd.. tak vlastně eknou, já nic dělat a dávat nebudu, já tu jenom spím a proč jako mám něco dávat...přitom byt využívají 20 let. Tady přebývají jako prasata, oblečeni chodí v umaštěných teplácích a doma přitomaji luxusní domy..ve kterých ovšem nepoužívají koupelny atd.. prý máj jiný koupelny, i WC na dvorku.. to je zajímavé, luxusní domy ve kterých není na provoz. Voda, energie atd....

Neregistrovaný uživatel
25.05.2018 12:07 217.75.221.***
Re: Mentalita Ukrajinců a Rusů  

Dobrý den, zrovna jsem se jednim Ukrajincem rozešla, dost o tom přemýšlím. Ze začátku jsem byla nadšená. Ale jeho přístup k životu mi začal vadit. Když se mi něco rozbilo, opravil to, ale po svém. Nekoupil nic za své peníze, spíš to někde odmontoval, nebo sehnal na burze. Toť myslím vše, jako on si tam kupoval všechno, i ponožky. Nejhorší bylo, když me do toho vnucoval taky. Nic z obchodu neuznával,vše se koupi raději z Německa že smetáku, nebo od cigánu,jeho slova. Český národ řekl, že nenávidí,že jsme divný, lakomi. Nemá rád ani Poláky, ani Zakarpatce,to jsou u něj špíny,smradlavci atd..chodil neustále v teplakach, a i když se mu ostatní smáli. No, pokud se vymodil tak to stalo taky za to. V restauraci si pokaždé nechal vrátit do poslední koruny. I když jsem mu vysvětlila,že mi je to trapné,řekl že nedá ani korunu. A o jídle,pravda je že když jedl, nevěděl co. Jídlo rozfrcal,jak děcko po talíři a bylo to všude okolo i po zemi, nikdy nic nedojedl a talíř nikdy neuklidnil. A navíc mu jídlo naše nechutná, přitom
Sám si připravil takovou slichtu, třeba těstoviny suchý s parkem..a nebo rýží s kečupem, hodil do toho zbytek brambor atd..jinak byl hodnej, láskyplnej to ano. Ale jeho 300 SMS, smajlíků, mi začalo vadit. Vlastně mi nějak s ničím nepomohl,ale za to lásku mi vyznával hodně. Taky hrozně rád spal, i v práci. Byl pořád ospalý, když měl rýmu hroutil se. A celkově hledal způsoby jak přijít k penězům spíše kšeftování. Jenže doby,kdy vozili auta,ledničky na Ukrajinu jsou pryč. Někdy mi přišlo že zaspal dobu. Celkově s ničím si hlavu nelámal. Mám děti, k těm měl vztah dobrý. Ale prostě já ho nechtěla. Bylo dost věcí které mi vadili, i když ve spouste věci byl ochoten se změnit, mě šel později na nervy, pořád se ptal miluješ mě, ty už mě nemáš ráda, nemůžu žít bez tebe,proč nevolas. Nepochopil že vše se netoci kolem něj, on žije sám na Ukrajině děti má velký, nechtěl pochopit ani to, že když večer přišel vyspaly,že já jsem utahaná? Prý z čeho. Stejně si vynutil sex, i když jsem byla neaktivní. Kolikrát jsem ho prosila,že bych ráda spala dneska,ne. Nikdy nepochopil jaký mám starosti, atd. Furt jenom, to bude dobré uvidíš. Pojedeme na Ukrajinu, budem prodávat na burze něco..budeš mít králíky,něco vypěstujeme atd..toť asi ve zkratce vše..není jediný Ukrajinec,kterého jsem poznala. Me pocity jsou smíšené.

Neregistrovaný uživatel
03.05.2018 05:33 93.91.150.***
Re: Mentalita Ukrajinců a Rusů  

Nejvíce mne rozčiluje že Ukrajinci i rusové neumějí jíst příborem. Dokonce no ani neznají.jen je vidím jak jídlo honěji po talíři vidličkou.

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
18.02.2018 01:31 78.45.107.***
Re: Dmitriova Natalia  

tohle napíše fakt jen RUSKA, pokládají se vždy za nejlepší a to je právě to, proč je všichni nenávidí. NEJSTE NEJLEPŠÍ, JEN SI NA TO HRAJETE ale hrajete to špatně a nekultůrně. Chováte se všude jako zvěř který všechno patří a kam vkročíte, tam zůstane pustina. Pro vás je každý odpad, ale nepochopili jste, že vy jste ten odpad a nikdo vás nikde nechce a všichni se vás bojí. Místo cara máte Adolfa Putina a jaký je on takový je i váš národ.

  • Anonym (1)
  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
29.11.2017 15:48 82.113.32.***
Re: Dmitriova Natalia  

slecno Dmitriova ,
velice me zarazi oznaceni Ruske federace jako mírumilovná a laskyplna zeme. Tato země jede tezce v autoritarskem rezimu , ktera se jen tvari jako demokracie, aby uspokojila podobne smyslejici lidi jako vy , ze ziji ve velke mocne a mirumilovne zemi.Temto lidem je jiz od ranneho detstvi vsugerovan nazor jak je Putin a celkova Ruska federace nejlepsi a nejmocnejsi. Bohuzel tito lide jsou natolik ovlivnovani , ze pak nejsou schopni ani v pozdejsim veku preanalyzovat svuj nazor. Ne nadarmo se rika "stareho psa , nove kousky nenaucis". Ja sama jsem puvodem napul ruska-ceska (20 let), ale na rozdil od vas jsem se zrejme nastala obeti manipulace RF

  • Anonym (2)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
07.10.2017 09:19 89.176.107.***
Re: Dmitriova Natalia  

Když upřímně, tak upřímně. Toto je cestovatelský server, tak jen o cestování. Jako odpad se chovají v turistických destinacích všichni ze zemí bývalého Sovětského svazu (proto je budu dále nazývat rusáky)- bez rozdílu. Existují hotely, např. v Egyptě, které se chlubí tím, že tam rusové nesmí a tyto hotely jsou zejména německými turisty velmi vyhledávané. Tuším, že cca 2 roky rusáci nesmí do Egypta a všichni vám potvrdí, že je to oáza klidu a pohody. Jo Tunis, ten mají rusáci povolený - zejména hotely All Inclusive - to rusáci milují - od rána "na plech" a v jídelně to vypadá jako v Chánově po sociálních dávkách. Nehovořím o předbíhání ve frontách a řevu v nočních hodinách. Fakt mne dostává, když rusák říká o Ukrajincích, že je to odpad... Přečtěte si recenze hotelů - každou chvíli tam někdo kritizuje, že hotel je plný rusů a chovají se jako dobytek. Takže se umravněte, sežeňte nějaký grant a dávejte lekce svým spoluobčanům jak se mají civilizovaně chovat na dovolené v 21. století. Vždy, když potkám na dovolené vaše spoluobčany vytočím se na Gorbačeva, že vám povolil cestovat. Za Brežněva byl ve světě klid, rusáci jezdili na Jaltu a Krim, tam se opíjeli a obtěžovali jen zase rusáky.

  • Anonym (6)
Neregistrovaný uživatel
07.10.2017 02:00 46.135.25.***
Dmitriova Natalia  

Upřímně? Jsem Ruska a podle mě je Ukrajina odpad. Poznala jsem jednu ukrajinskou "kamarádku". Do tý doby dokud mě nezačala využívat a soutěžit semnou. Shazovala mě a prostě ze sebe dělala bůh ví co. Já tu žiju od desíti let (teď mám dvacet) ale někdy si i na ten rok dojdu za rodinou. Rusko je velký a dle mýho mocný stát. Ukrajina nám nesahá ani po kolena. Tolik lidí ukrajinských znám, a tolik nepřátel nemám nikde jinde. Jsou to falešní lidé bez ochoty pomoct anebo být nějak milý. Naši chlapy ale zas moc pijí. To mě štve... Proto si žádnýho chlapa z ruska brát nebudu. A ani z česka anebo slovenska! Jsme opilými státy :D je to pravda, co si budem. Neřikám že je to všude stejně. Ukrajina je otřes - rusko na úplně jiné mentální úrovni. Je jen na vás jestli preferujete chudou, sprostou, nechutnou a falešnou zem jako je Ukrajina anebo Mírumilovnou, sem tam i sprostou, ale určitě ne tak jak ukrajinci, a láskyplnou zem jako rusko. Neřikam že jsme tu všichni svatoušci ale taky neřikam že jsou na ukrajině samý zlý lidi. Všude je to jinak, ale všude toho máte víc a míň. U nás toho opravdu najdete míň.

  • kulatyctverec
  • Anonym (8)
  • Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
16.05.2017 15:55 37.48.37.***
Re: Mentalita Ukrajinců a Rusů  

Vypadá to na hoooodně subjektivní dojem. Sorry, že jsem to nedočetl, je to moc dlouhý... Nemyslím si, že by se Češi měli učit od přistěhovalců. Podle mě migranti by měli respektovat místní tradice a se snažit integrovat! :-|

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu