A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Ukrajina - Diskuze

Původní dotaz

Jazyk

17.10.2008 08:26:12 | Renata
Renata
třeba na západě se zásadně zdraví...Privět(privjet) a ne pryvít
džus se řekne sok..ne sik...........prosím...se vyslovuje bud láskaV ne bud láska---jeden - říkají ,,oden,,
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
www.Ukrajina.tv 27.07.2009 15:15
RE: jazyk  

Jo, jo Zakarpatí je takový jazykový mixér. Dokládá to např. zmíněné slovo CIMBOR, které je jako mnoho jiných maďarského původu. Tamní jazyk hodně ovlivnila také rumunština, slovenština, čeština, ale i třeba taková němčina. Výrazný je vliv církevní slovanštiny a to že tam Beneš cpal emigranty z tehdy sovětského Ruska je taky i dnes dost znát.

Přeložené musí být jen některé typy pořadů, určitě filmy a pořady pro děti, ostatními si nejsem jistý. Např. zábavné pořady jako estrády apod. podle mně být přeloženy nemusí. Vyjímku má taky vysílání pro menšiny, taková státní kanál Tisa1 vysílá vesele bez překladu v ruštině, slovenštině apod. a to i filmy a pohádky.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
valik
16.07.2009 22:06 83.208.107.***
jazyk  

ti co ste byly na Zakarpatsku.muzete se dlouho hadatco a jak. Sik(сік)-ukrajinsky,sok(сок)-rusky.ale na zakarpatsku se mluvi; sok,privet(прівет).Ale je taky i: jeden(єден)і odyn(один)A sluvko cimbor(цімбор)(NE CIMBUR) je jenom na Zakarpatsku, tamse nemluvi ukrajinsky.A co do filmu, to je zakon ze vsichny ne ukrajinsko mluvni filmy a porady musi bit prelozeni do ukrajinstiny,tak to vyresily titulkama.a kdyz to dela jedna firma to prc by to ne hodila na 2x.ukr. a rus.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Renata off
05.06.2009 08:11 88.81.91.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Jazyk  

:-D :-D :-D jsem to napsala trochu kostrbatě.......muj muž pocházi z Drahova ,tak proto piši ,že jsme taky odsud :-D :-D :-D :-D

Igor
04.06.2009 19:52 88.102.99.***
RE: RE: RE: RE: RE: Jazyk  

Aha, už to chápu :-D

Igor
04.06.2009 19:50 88.102.99.***
RE: RE: RE: RE: Jazyk  

Asi jsem omylem reagoval na jinej příspěvek, to mělo bejt Renatce off :)

Igor
04.06.2009 19:45 88.102.99.***
RE: RE: RE: Jazyk  

Svojí ženu Ljubinku :)) Nechci moc ve veřejný diskuzi psát celý jména, ale když pošleš mail, nebo icq, tak ti to možná řeknu ;-) teda když se taky představíš 8-) Jinak musim říct, že až na ty silnice a záchody je tam hezky :))

Renata off
02.06.2009 21:11 88.81.91.***
RE: RE: Jazyk  

Igore zdar sousede,kohopak jsis vzal v Drahove,my jsem taky odsud :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

• Anonym (1)
Igor
02.06.2009 13:47 88.102.99.***
RE: Jazyk  

Teď jsem přijel z ukrajiny a můsim souhlasit, podotýkám že jsem byl v Drahovu cca 150km od Slovenska, takže západní ukrajina. A nikoho neurazíte ani pozdravem zdrasť (což je uplně z ruštiny).

• Anonym (1)
Renata 02.06.2009 11:24
RE: RE: Jazyk  

Hans,nerada opet opunuji,ale oni maji v jazyce totalni zmatek... ukrajinstina ,ktera se uci na zakarpatsku je jina nez ukrajinstina na vychode ukrajiny..muze tva oksana rikat co chce ,ale pravdu stejne nenajdes.proto maji i v televizi u jejich filmu ruske titulky a u ruskych ,ukrajinske titulky ;-)

Hans-87
02.06.2009 09:53 94.74.196.***
RE: Jazyk  

Privjeť se zdraví i na východě Ukrajiny Krymu či Kyjevě co jsem měl možnost zpozorovat se západem Ukrajiny nemám zkušenosti taktéž oden jeden/jedna jinak ovšem znalcem ruštiny nebo ukrajinštiny rozhodně nejsem neumím pořádně ani azbuku :-D .Jinak přítelkyně Oksana je z typické východoukrajinské rodiny otec Ukrajinec matka Ruska.Oksana ovládá oba jazyky bravurně takže až se tu budete zase o něčem přít tak to sem napište já se jí zeptám jak to má být správně jakým jazykem a pak vás rozsoudím :-D

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu