A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Ukrajina - Diskuze

Původní dotaz

hranice

27.05.2009 20:08:26 | miruna
Ahoj

Může mi někdo poradit. Byl jsem na Ukrajině mockrát. Jenže autem jen třikrát a vždy s mamkou, která se na Ukrajině narodila (Svaljava). Problém je v tom, že mi mamka nečekaně zemřela (před dvěma měsíci) a já jedu se sestrou, manželkou a dcerkou vše oznámit, probrat a nechat za ni odsloužit mši. Když už to tady vyprávim, tak asi před 3 roky se u Mukačeva - směr Svaljava, stala dopravní nehoda při které mi zemřel najednou strýc s manželkou, sestřenice s dvoul. dvojčaty a známá. Ve druhém autě ještě dva lidi. Tím chci říct, že tam už moc příbuzných nemám ( vlastně jen bratranec s rodinou a kmotra) + některé známé. Tak už jsem si játra vyplácal a nyní ten problém. Mám pocit, že po nás na hranicích chtěli jakési pojištění (peníze) a já se nikde nedočetl kolik to dělá a ani kolik jim mamka tenkrát dala. Moc jazyk neumim a s celníkama se mi o tom moc nechce diskutovat. Prostě dá se říct kolik a nebo je to na "rozhodnutí" celníků? Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
václav
17.12.2013 00:41 88.100.181.***
Re: hranice  

určitě je to na rozhodnutí celníků, doufám, že to tenkrát dobře dopadlo, moje máma je taky od Svaljavy

darko
07.03.2012 22:41 188.175.81.***
Re:  

já jezdím s manželkou přes Ukrajinu do Moldavska přes Polsko (Medyka). V loni výjmečně přes Čop a tam nikdo nic nechtěl,fronty i zdržení minimální.Kašlete na drotáry a zajedˇte si pár km navíc do Madarska a máte pokoj.Máme malé děti a "všimné" platíme zcela výjmečně a to pouze na UA/MD hranici.Jinak je fakt že poláci jsou prasata,taky nám rozdělali celé auto a nehleděli že byla noc a děti chtěli spát.Choleru na ty židáky.....

Nina
01.03.2012 22:58 92.62.224.***
Re:  

je to tam vsechno stejne spatne

Miruna
19.02.2012 12:03 91.231.171.***

Dotaz
Koukám, že tu nejsou žádné aktuální info. Tak se chci optat (zase :-D) Jestli se průjezd na UA (přes Užhorod) a zpět posunul k lepšímu, nebo je vše při starém. Pojedu tam s rodinkou za zbytkem příbuzných a přátel v Červenci.
Moc díky předem :-)

• Anonym (4)
  • Anonym (4)
Rybíz 02.08.2010 15:54
Krym  

Jen všem, co jedou na Krym, tiše závidím. Hned bych jel znovu. Užijte si to! ;-)

• Anonym (5)
  • Anonym (5)
vodis
28.07.2010 18:13 82.117.130.***
RE: RE: RE: RE: hranice  

Jeee, podobnou cestu mám v plánu v září. Vlakem z Prahy přes Bratislavu, Košice do Lvova, odtamtud do Lucku ke známým. No a z Lucku přímým vlkakem do Simferopolu. Tam si chcem projet nejdelší trolejbusovou trať. 8-) :-D

• Anonym (6)
  • Anonym (8)
cebulja 28.07.2010 13:14
RE: RE: RE: hranice  

Vodis: Souhlasím! Když jsem jela poprvé na Ukr. asi před 7. lety, tak se nám stalo, že si řekli o peníze. Od té doby se nám to nestalo, nedáváme do pasu nic a je to v poho.Celníci jsou rok od roku příjemnější. A nebo máme štěstí. :-) V pátek jedeme do Lvova a pak až na Krym a už se moc těšíme. ;-) :-D

• Anonym (6)
vodis
28.07.2010 12:40 78.111.124.***
RE: RE: hranice  

My nedali nic a přístup v pohodě, jak při cestě vlakem, tak i když jsme letos prvně jeli autem. Rozhodně tam nemám nikdy pocit, že by mě schválně buzerovali, spíš jsou za 21 let mých cest na UA stále pohodovější a příjemnější.

monikas4 28.07.2010 10:21
RE: hranice  

Jednoduše před celnicí vložte do každého pasu podle úvahy, my dáváme 5 hriven do pasu. Dětem do pasu nedáváme. Dáte jim pasy jako by nic... Taky jsem s toho měla trochu blbej pocit poprvé, ale v pohodě .

Valja
28.07.2010 07:55 91.214.158.***
hranice  

Ukrajinu na návštěvu. Píšete, že dáváte úplatky, ale komu, neumím nabízet peníze .Aby mě řekli , že mám dát 10 hrivnu tak bych dala.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu